KONST / Litografier / Färglitografi 14996371
nr 1499 6371
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, numrerad pt. Färglitografi. Bladets mått: 41x29 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
måndag 31 oktober 2022
kl 18:52:06
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund